Crowdfunding erfgoedstrip KADOC

De foto hierboven toont centraal Nzige Lutete, de zoon van de Congolese Bakusu-leider Ngongo Lutete (ca.1860-1893). Hij kwam in 1894 naar België en liep zes jaar lang school in het Heilige-Drievuldigheidscollege van de jozefieten in Leuven. In deze periode volgden behalve Nzige nog tientallen andere Congolese kinderen onderwijs aan verschillende scholen in België.
De foto maakt deel uit van een omvangrijke collectie beelden, gemaakt door enkele priesters van het bisdom Gent toen ze in de jaren 1890 als aalmoezeniers aan de slag waren bij de aanleg van de spoorweg Matadi-Leopoldstad. Die reeks van een 600-tal foto’s kwam in KADOC terecht via de redemptoristen, die de Gentse priesters in 1899 opvolgden als missionarissen.
Comics @ the Museum
Graag maken we u ook attent op de verschillende initiatieven die FARO ondernam en onderneemt rond het gebruik van strips in / door erfgoedorganisaties.
Lees met name het verslag van de eerste internationale conferentie Comics @ the Museum, die we begin september 2022 organiseerden met het Belgisch Stripcentrum en Stripgids. Of lees op onze site andere blogs over strips.
Samen met onze partners plannen we in het najaar een nieuwe editie van Comics @ the Museum, mogelijks onder een andere naam. Hebt u zelf ideeën, vragen of suggesties? Laat het ons dan zeker weten.