Na een succesvolle samenkomst in de Openbare Bibliotheek Brugge in juni is de collegagroep Handschriften van de Vlaamse Erfgoedbibliotheken binnenkort te gast in de KBR te Brussel.
Op vrijdag 27 oktober komt de collegagroep Oude Drukken samen in Antwerpen. Met deze bijeenkomst wil de Vlaamse Erfgoedbibliotheken een informeel en praktijkgericht platform aanbieden voor professionals uit het werkveld.
Op 26 oktober 2023 organiseren de Vlaamse Erfgoedbibliotheken en FARO de elfde bijeenkomst van de collegagroep. Deze keer kunnen de collega's input geven bij nieuwe tools en publicaties.
Om een correct beeld te kunnen schetsen van depotproblematiek bij de erkende collectiebeherende Vlaamse cultureel-erfgoedinstellingen anno 2014 peilden we in het Cijferboek Cultureel Erfgoed naar de status van hun depotinfrastructuur. Naast vragen over het type, de omvang en de nog beschikbare
In 2012 kreeg de lezingenreeks 'Met nieuwsgierige blik. Collectievorming en aankoopbeleid in Vlaanderen' een vervolg onder impuls van BAM, FARO en het agentschap Kunsten en Erfgoed. Vertegenwoordigers van zowel Vlaamse, federale, Waalse als buitenlandse instellingen kwamen aan het woord. Bijna
Dit rapport is het resultaat van een onderzoek, uitgevoerd door prof. dr. Ludo Simons in opdracht van Culturele Biografie Vlaanderen vzw. Zie ook: Op initiatief van de Vlaamse overheid voerde dr. Jeroen Walterus in 2003 een onderzoek naar de bewaarbibliotheken in Vlaanderen. U kan het rapport via